• EN
  • سه‌شنبه, 19 اسفند 1399
  • ساعت : ۸:۵۱:۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ 
  • کد خبر : ۲۰۵۴۰۹
مدیركل امور مالیاتی استان ایلام:
ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات ضروری است
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام بر ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات در استان تاکید کرد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از رسانه مالیاتی ایران، کریمی،مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام در دیدار با رئیس خانه مطبوعات استان ایلام به بررسی معافیت مالیاتی فعالیتهای فرهنگی و مطبوعاتی، لزوم ارتقای فرهنگ پرداخت مالیات و اعتماد مردم و ترویج گفتگو و تعامل در این باره، تأثیر درآمدهای مالیاتی در توسعه استان و آگاه سازی و اطلاع رسانی شهروندان در خصوص قوانین مالیاتی پرداخت.
وی تعدد فعالان مطبوعاتی و اهل قلم را نشان دهنده رشد اجتماعی و بلوغ فکری مردم استان دانست و گفت: معمولا اهل قلم صاحب فکر و نسبت به محیط اطراف و جامعه خود حساس و دنبال تاثیر گذاری در جامعه هستند، که این موضوع برای استان ایلام سرمایه گرانبهایی است.
کریمی تصریح کرد: توسعه استان و کشور، هدف مشترک سازمانها و رسانه هاست، ما در سازمان امور مالیاتی عهده دار تأمین درآمدهای دولت هستیم تا بتواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند و رسانه ها هم در جهت آگاهی رسانی، فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی گام بر می دارند.
مدیرکل امور مالیاتی ایلام با بیان اینکه در قوانین مالیاتی از فعالیتهای فرهنگی و هنری حمایت شده است، افزود: بر اساس ماده 139 قانون مالیاتهای مستقیم، فعالیتهای انتشاراتی و مطبوعاتی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرط ارائه اظهارنامه از پرداخت مالیات معاف هستند.
کریمی ادامه داد: ادارات و سازمانها بدون همکاری و تعامل با رسانه ها به اهداف خود نخواهند رسید; بنابراین تعامل با رسانه ها به عنوان رهبران افکار عمومی جزو برنامه های اصلی ماست و از انتقاد رسانه ها در جهت رفع آسیبها و مشکلات استقبال می کنیم.
وی مردمی شدن را استراتژی سازمان امور مالیاتی کشور دانست و ضمن اشاره به منشور اخلاقی و حقوقی این سازمان تأکید کرد: ما خود را متعهد به اجرای مفاد این منشور و رعایت شأن و جایگاه و تأمین رضایت مردم و مودیان می دانیم که الکترونیکی شدن اکثر خدمات و امور مالیاتی گامی مهم در این جهت است.
در ادامه این دیدار، سامی شهبازی، رئیس خانه مطبوعات استان ایلام نیز مالیات را موضوعی استراتژیک و راهبردی در جهت توسعه کشور و خدمت به مردم عنوان کرد.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام گفت: کشورهای توسعه یافته با مالیات اداره می شوند و در آنها فرار مالیاتی نوعی ناهنجاری اجتماعی محسوب می شود.
وی اضافه کرد: کشورهای توسعه یافته به این نتیجه رسیده اند که توسعه بدون مالیات اتفاق نمی افتد و مردم، مشارکت اجتماعی خود را با تقید به وظایف مالیاتی نشان می دهند.
شهبازی با تأکید بر اینکه رسانه ها می توانند به خوبی، اهمیت و نقش موثر مالیات را نهادینه و در این باره فرهنگ سازی کنند، افزود: خوشبختانه در حال حاضر در مجموعه مالیاتی ایلام شاهد تحقق اهداف و برنامه ها بدون حاشیه و با رعایت مردم داری هستیم.
رئیس خانه مطبوعات استان ایلام، فهم مشترک بین سازمانها و رسانه ها را امری مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: در این راستا، رسانه ها باید به نقش خود در تحقق اهداف توسعه ای آگاه و سازمانها نیز به این امر واقف باشند که بدون توسعه فرهنگی و رسانه ای، اهداف آنها محقق نمی شود.
وی با اشاره به اینکه اقناع مردم در خصوص مالیات هدف و موضوع مهمی است، تصریح کرد: باید کاری کرد که مردم به این درک و تصور برسند که مالیات به عنوان سرمایه ای ملی در فرآیند توسعه استان و محل زندگی آنها به طور مستقیم و اساسی موثر است.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0