چهارشنبه 30 آبان 1397   14:00:13
ارایه گزارش دلایل عدم همکاری دستگاهها در اجرای مصوبات هیات به سران قوا
وزیر امور اقتصادی و دارایی در بیست و سومین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای کسب و کار نسبت به لزوم ارایه گزارش دلایل عدم همکاری دستگاهها در اجرای مصوبات این هیات به سران سه قوه تاکید کرد.
عناوین هسته های اندیشه ورزی وزارت اقتصاد اعلام شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی، در نخستین انتصابات خود، پیمان میراب را به عنوان دستیار وزیر در امور هسته های اندیشه ورزی منصوب کرد. پیام این انتصاب حکایت از اهمیت هسته های مذکور در برنامه های وزیر جدید اقتصاد دارد.
علت اصلی بسیاری از مشکلات در اقتصاد، عدم توجه به فنآوری های نوین است
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در نخستین نشست هماهنگی تدوین نقشه راه اقتصاد هوشمند، علت اصلی بسیاری از مشکلات و کمبودها در عرصه اقتصاد کشور را عدم توجه کافی به تاثیرات فوق العاده ارزش آفرین فناوری های نوین خواند.
بهره گیری از ظرفیتها و مولفه های آمایش سرزمینی در جذب سرمایه گذاری خارجی
وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی که در محل سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، با تاکید بر کم کردن فاصله جلب تا جذب سرمایه خارجی و بررسی شکاف بین آن، گفت: بکارگیری از ظرفیت های قومی، بومی، دینی و مذهبی در سرمایه گذاری خارجی بسیار کمرنگ بوده و لازم است در جهت استفاده از این فرصتها و ظرفیتها، سرمایه گذاری به سمت اقتصاد ایران هدایت شود.
توسعه روابط تهران و برازیلیا در ابعاد مختلف با تقویت همکاری های زیربنایی
وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در دیدار با رئیس جمهور اسبق و رئیس کمیسیون روابط خارجی و دفاع ملی برزیل، توسعه روابط دو کشور در ابعاد مختلف بویژه تجاری، اقتصادی، بانکی، کشاورزی، حمل و نقل و محیط زیست را خواستار شد.
بيشتر