جمعه 30 فروردين 1398   04:58:06
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1397/8/9 چهارشنبهمدیر کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویر احمد:
ترویج فرهنگ مالیاتی نیازمند مشارکت است
مدیر کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویر احمد گفت: ترویج فرهنگ مالیاتی با هدف افزایش درآمدهای مالیاتی و جلوگیری از مصرف منابع زیرزمینی کشور، نیازمند مشارکت بین بخشی است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از رسانه مالیاتی ایران،محمد علی غفاری،مدیر کل امور مالیاتی کهگیلویه و بویر احمد در نشست هماهنگی دستگاه های اقتصادی، بانکها، اتاق اصناف و بازرگانی با موضوع اجرای طرح واحدیابی مالیاتی اظهارداشت: جلوگیری از فرارمالیاتی یکی از ابرازهای تحقق درآمدهای غیرنفتی است و اجرای طرح واحدیابی در راستای تحقق این هدف بزرگ با همکاری سایر دستگاههای اقتصادی وبانکی ممکن خواهد شد.
 

وی از اجرای طرح واحدیابی با هدف وصول مالیات از فعالیت های اقتصادی پنهان دراستان خبر داد و افزود: در قالب این طرح با شناسایی مراکز جدید کسب کار از بخشی از فرار مالیاتی جلوگیری خواهد شد.
 

در این نشست غضنفر آرام،مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه وبویراحمد بر لزوم شناسایی ،ساماندهی واحدهای صنفی بدون مجوز از سوی شهرداری ها و اتحادیه اصناف و ارائه لیست این نوع واحدها به اداره امور مالیاتی تاکید کرد.
 

آرام بر اعطای تشویقی برای واحدهای بدون پروانه، برای اخذ مجوز لازم تاکید کرد و یادآورشد: طبق قانون شورای اصناف باید برای هر300واحد صنفی یک بازرس معرفی کنند که اختصاص اعتبار برای این امر و شناسایی واحدهای بدون مجوز یک ضرورت است.
 

در ادامه این نشست دکتر حسن نوروزی،رئیس سازمان مدیریت کهگیلویه و بویر احمد گفت: در حال حاضر 27 تا 28 درصد بودجه عمومی کشور از مالیات تامین می شود که تحقق آن وجلوگیری از فرار مالیاتی نیازمند اجرای طرح واحدیابی طرح جامع مالیاتی است.
 

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی با افزایش درآمدهای مالیاتی ممکن خواهدشد،تصریح کرد:لازم است بانکها، اتاق اصناف و اتاق صنایع معادن و کشاورزی نسبت به شناسایی ومعرفی واحدهای کسب وکار و فعالان اقتصادی با اداره کل امورمالیاتی همکاری لازم را داشته باشند.
 

وی به فرار مالیاتی واحدهای بدون پروانه اشاره کرد و افزود: شناسایی واحدهای بدون پروانه باهمکاری اتحادیه اصناف، شهرداری ها ، مراکز بهداشت ودرمان، امور مالیاتی وسایر دستگاههای ذیربط ممکن خواهد بود.


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ