يكشنبه 28 بهمن 1397   22:03:56
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار
1397/7/18 چهارشنبه
صادرات غیرنفتی منبع قابل اتکایی برای ارزآوری به کشور است
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: اتکای اقتصاد کشور به نفت باعث طمع دشمن برای اعمال تحریم می شود بنابراین صادرات غیرنفتی منبع قابل اتکایی برای ارزآوری به کشور است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایرنا، علی صالح آبادی در جمع شماری از تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان زنجان با بیان اینکه سیاست توسعه صادرات، سیاست راهبردی است، افزود: بانک توسعه صادرات از نظر تامین منابع برای ارائه تسهیلات به متقاضیان مشکل خاصی ندارد.


وی ادامه داد: منابع در اختیار بانک توسعه صادرات، سرمایه این بانک است و از این جهت چندان اتکایی به سپرده های مردمی ندارد چرا که عمده منابع بانک از طریق سرمایه خود بانک، صندوق توسعه ملی و خطوط اعتباری بانک مرکزی تامین می شود.


صالح آبادی با بیان اینکه تسهیلات در بانک توسعه صادرات با نرخ 11 درصد در اختیار متقاضیان قرار داده می شود، اظهار داشت: این بانک در زمان حاضر با 40 شعبه در سراسر کشور به فعالان حوزه صادرات خدمات ارائه می دهد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: اکنون بر اساس ابلاغ بانک مرکزی سپرده گذاری ارزی در بانک ها پذیرفته می شود و بازپرداخت آن نیز به صورت اسکناس از سوی بانک مرکزی تضمین شده است.

وی به ایجاد برخی ساز و کارهای جدید برای مقابله با شرایط تحریم اشاره کرد و افزود: در شرایط جدید که تحریم های اتحادیه اروپا و شورای امنیت سازمان ملل را نداریم، کانال های پرداختی در کشورهای مختلف ایجاد می شود که می توانیم از آن در تبادلات ارزی استفاده کنیم.

صالح آبادی به ضرورت توجه به ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفت: کار روی این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح و قانونی در حال انجام است که در صورت به سرانجام رسیدن می تواند کمک هایی را برای مقابله با تحریم ها در کشور به دنبال داشته باشد.


 


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ