يكشنبه 28 بهمن 1397   20:51:01
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
آخرین اخبار

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از گمرک، علی معقولی مدیرکل مرکز واردات گمرک درباره آمار کالای انبارشده گمرکات کشور گفت: بررسی های میدانی رصد شده علاوه بر نظارت بر ترخیص کالا مرکز پایش کلیه روند ترخیص کالا را چک می کند. درباره کالای اساسی و مواد صنعتی و دارویی مشکلی از نظر ترخیص نداشته ایم و باتوجه به شرایط فعلی کشور شرایط ترخیص را تسهیل کرده ایم.

ما توقف در ترخیص نداشته ایم بلکه فقط یک وقفه ترخیص از 16 تا 29 مرداد داشته ایم و از 29 مرداد 97 روند ترخیص سریعتر شده است.

معقولی گفت: کالاها مدام در گمرک درحال ترخیص است. وقتی کشتی از کالاها وارد گمرک می شود همزمان کشتی از کالاها هم بارگیری می شود ، بنابراین در گمرک رسوب کالا نداشته ایم. وقفه در ترخیص برطرف شده است و ترخیص در حال انجام است.

معقولی گفت: در خصوص دارو و تجهیزات پزشکی طبق مصوبه ای که گرفتیم با حداقل اسناد حتی با یک بارنامه بتوانند کالا را ترخیص کنند و با این روش با ترخیص دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی نداریم. از 29 مرداد روان سازی در ترخیص صورت گرفته ولی معافیت همان مابه التفاوت است که بر اساس لیست تعرفه انجام می شود.


 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو

نسخه قابل چاپ