دوشنبه 26 آذر 1397   13:24:20
آرشیو
سایر اخبار

دبیر و اعضای شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت اقتصاد منصوب شدند
وزیر امور اقتصادی و دارایی، طی احکام جداگانه ای علی عسگری را به عنوان دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت اقتصاد، سیدرحمت اله اکرمی، شاپور محمدی، سیدمحمد مهدی متقی، مجتبی لشکر بلوکی، علی صفوری و فرزانه دهنادی را نیز به عنوان اعضای این شورا منصوب کرد.
سود بیشتر سرمایه گذاران با بکارگیری ابزارهای آتی سهام
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پیش بینی کرد، با استفاده از ابزارهای بازار آتی سهام، سود بیشتری نصیب سرمایه گذاران شود.
سهام آلومینیوم المهدی و دارایی‌های طرح هرمزال برای وصول مطالبات فروخته می‌شود
پوری حسینی گفت: با توجه به این که خریداران به تعهدات خود عمل نکردند، سهام در وثیقه شرکت «آلومینیوم المهدی» و دارایی‌های طرح «آلومینیوم هرمزال» به فروش می رسد.

آرشیو

یادداشت

بورس و دارایی‌ های مالی و واقعی
بورس نیز یکی از انواع بازارهاست. امروزه، بازارها دیگر صرفاً به یک مکان خاص محدود نمی ‌شوند و می ‌توانند در قالب یک شبکه ارتباطی مثل اینترنت تشکیل شوند
دلیل اهمیت ارزیابی ریسک در صنعت بیمه
صنعت بیمه‌های بازرگانی نقش بسیار مهمی در توسعه متوازن فعالیت‌ها و بقای چرخه اقتصادی جوامع و کشورها دارد.
عوامل موثر در ترویج و ارتقای فرهنگ مالیاتی

بيشتر

گزارش

تازه ترین گزارش گمرک از درآمدهای گمرکی / ثبت رکورد جدید در درآمدهای گمرکی
تازه ترین گزارش گمرک از ثبت رکورد جدید در درآمدهای گمرکی خبر می دهد.
افزایش 14 و 69 صدم درصدی صادرات غیرنفتی / مازاد تراز تجاری به 271 میلیون دلار رسید
گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال‌جاری کشورمان را منتشر کرد.
مازاد تراز تجاری کشور در فروردین ماه به مثبت 604 میلیون دلار رسید
گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی کشور در فرودین ماه سالجاری را منتشر کرد که بر اساس این آمار مازاد تراز تجاری کشورمان به مثبت 604 میلیون دلار رسیده و صادرات غیر نفتی 15 درصد افزایش یافته است .

بيشتر

گفتگو

مشاوران اقتصادی باید در قبال نتیجه طرح‌های توجیهی، مسئول باشند
مشاوره اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در سطوح بین‌المللی دارد. هرچند که به این موضوع آنطور که باید و شایسته است در کشور ما ارجی نهاده نشده است. همین غفلت نیز زمینه‌ساز مشکلات بسیاری در تعریف استراتژی‌های کلان، تبیین اهداف، تعریف پروژه‌های ملی و ... شده است. تا جایی که در موارد متعددی تداوم یک طرح یا فعالیت اقتصادی آن پس از صرف هزینه بسیار غیر ممکن می‌شود. بر همین اساس پایگاه خبری فلزات آنلاین با مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران به گفت‌وگو نشسته است.
کلید بورس در قفل مشکلات اقتصاد
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از برنامه‌های بازار سرمایه برای جذب نقدینگی و سوق دادن آن به سمت تولید می‌گوید. او از عرضه نفت در بورس انرژی، بازار آتی سکه، بازار مشتقه ارزی و معامله‌پذیر شدن سهام عدالت نیز حرف‌هایی می‌زند؛ حرف‌هایی که تحقق آنها به اما و اگرهایی گره خورده اما دست یافتنی است.
ارتقای سواد مالی یک موضوع ملی است
سواد مالی در یک کلام توانایی مدیریت اقتصادی درآمد و هزینه است؛ یعنی اینکه بتوان به شکل مناسبی کسب درآمد کرد؛ درست هزینه کرد؛ سرمایه‌گذاری متناسب با درآمد داشت و به تعبیری هم در حال زندگی کرد و هم برای آینده برنامه­ریزی مناسب داشت. به توصیف یونسکو افرادی می توانند زندگی بهتری داشته باشند که از سواد مالی مناسبی برخوردار باشند.

بيشتر

فیلم

بيشتر