شنبه 29 مهر 1396   11:52:43
صادرات غیرنفتی در بستر تسهیلات گمرکی
فرارسیدن بیست ونهم مهر ماه، روز ملی صادرات را به کلیه صنعتگران ، فعالان اقتصادی و .. تبریک عرض نموده و از تلاش ستودنی مردان و زنانی که در سنگر جهاد اقتصادی، عزت و اقتدار ایران اسلامی را سرلوحه امور خویش قرار داده اند تقدیر و تشکر می کنم.
گزارش دیدارهای وزیر اقتصاد با همتایان اقتصادی خود در حاشیه بانک جهانی
انجام بیش از 9 دیدار با مقامات اقتصادی عالیرتبه کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی و توافق برای توسعه همکاری های اقتصادی و بانکی در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی، از جمله مهم ترین دست آوردهای سفر وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان طی شش روز حضور در واشنگتن محسوب می شود.
تشریح عملکرد مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی عمومی وزارت اقتصاد
دو سال پس از ایجاد واحد مستقل در وزارت اقتصاد و دارایی برای احصاء، تمرکز و گزارش بدهی های دولت، خزانه دار کل کشور می‌گوید مهمترین موضوع اکنون برای ما همکاری کافی مسوولین ذیربط در دستگاه‌های اجرایی است. به این معنی که توجیه کرد مسوولین مالی و غیر مالی دستگاه‌های اجرایی در بخش دولتی و عمومی از مهمترین گام‌های آغازین در ایجاد تحول در نظام مالی و گزارشگری بخش عمومی است.
رشد ۲۰ درصدی صنعت بیمه و ۳۵ درصدی بیمه‌های عمر
عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد با تلاش شرکت‌های بیمه و استقبال روزافزون مردم از پوشش‌های بیمه‌ای، صنعت بیمه رشد حدود ۲۰ درصدی در شش ماهه اول سال را تجربه کرد. به گفته همتی با رشد ۲۰ درصدی حق‌بیمه‌ها نسبت به شش ماهه اول سال گذشته مجموع حق‌بیمه تولیدی در شش ماهه اول سال جاری به حدود ۱۶۶ هزار میلیارد ریال رسید.
ثبت 350 هزار رکورد اطلاعاتی اموال و دارایی های دولت در سامانه سادا
مدیرکل اموال دولتی و اوراق بهادار وزارت اقتصاد و دبیر همایش مولد سازی و مدیریت دارایی های دولت در نشست خبری خود با رسانه های جمعی از ثبت بیش از 350 هزار رکورد اطلاعاتی اموال و دارایی های دولت در سامانه جامع اموال دولت سادا خبر داد.
بيشتر