چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397   20:35:27
آرشیو
سایر اخبار

وزارت اقتصاد به وظیفه قانونی خود در جریمه مالیاتی بانک ها عمل کرده است
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه امروز مجلس در خلال قرائت گزارش کمیسیون، با اشاره به صدور برگ مالیاتی 9 هزار میلیارد تومانی از سوی وزارت اقتصاد برای اموال مازاد بانک ها در سال 1395 و پیگیری همین سیاست قانونی برای سال 1396 تصریح کرد: وزارت اقتصاد در زمینه مجازات مالیاتی، وظیفه قانونی خود را انجام داده است.
واکنش غیرکارشناسی به اقدام کم سابقه دولت
معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در پاسخ به مطلب منتشر شده توسط خبرگزاری تسنیم با عنوان رونمایی خزانه‎داری از طنز سال ۹۷/ جزئیات پرداخت‎های دولت شفاف شد، (هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر)، توضیحاتی ارایه کرد.
ابراز رضایت رییس مجلس از گزارش وزیر اقتصاد در خصوص واگذاری اموال مازاد بانک ها
رئیس مجلس شورای اسلامی از وزارت اقتصاد بابت ارائه گزارش اجرای ماده 16 و 17 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر در خصوص تعیین تکلیف و واگذاری شرکت ها و اموال مازاد بانک ها قدردانی کرد.

آرشیو

مقالات

اسناد خزانه اسلامی ابزار نوین تامین مالی برای دولت
زلزله کرمانشاه و لزوم تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی
حادثه دردناک زلزله غرب کشور موجب همدردی و همراهی ملت بزرگ ایران شده و موجی از تألم وتأثر در ایران و سایر کشورها به وجود آورد.
تأثیر استقرار و آموزش بودجه ریزی عملیاتی به مدیران و کارکنان بر مسائل و مشکلات اداری و مالی

بيشتر

گزارش

مازاد تراز تجاری کشور در فروردین ماه به مثبت 604 میلیون دلار رسید
گمرک ایران جزئیات آمار تجارت خارجی کشور در فرودین ماه سالجاری را منتشر کرد که بر اساس این آمار مازاد تراز تجاری کشورمان به مثبت 604 میلیون دلار رسیده و صادرات غیر نفتی 15 درصد افزایش یافته است .
عملکرد یکصدروزه گمرک در یک نگاه
این روزها بحث عملکرد یکصدروزه دولت دوازدهم داغ است و سازمان‌های دولتی با انتشار گزارش‌هایی در رسانه‌ها، کارنامه خود را در معرض قضاوت مردم قرار می‌دهند.
امضای نزدیک به 45 میلیارددلار قرارداد فاینانس، دستاورد 20 ماهه برجام
ایران 20 ماه پس از آغاز اجرای برجام توانست نزدیک به 45 میلیارد دلار قرارداد تامین مالی خارجی (فاینانس) با بانک های چین، کره جنوبی، هند و روسیه امضا کند که حدود 10 میلیارد دلار دیگر نیز در حال نهایی شدن است.

بيشتر

یادداشت

نوروز فرصت طلایی برای توجه به صنعت فرهنگ
فردای روشن
در نظام اداری جمهوری اسلامی ایران و در آن بخش که به بررسی عملکرد سازمان‌های دولتی مربوط می‌شود، روش‌های گوناگونی برای سنجش میزان موفقیت سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد که یکی از آنها جشنواره شهیدرجایی است. معمولاً نتایج بررسی‌های این جشنواره در سال بعد اعلام می‌‌شود.
نگران دریافت و پرداخت ارز نباشید!

بيشتر

گفتگو

«ملی بازار»، اقدامی عملیاتی برای حمایت از کالای ایرانی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه نام گذاری های هوشمندانه سال ها با محوریت اقتصاد، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری کردند. این اقدام بسیار مهم می تواند گره از بسیاری مشکلات اقتصادی کشور بگشاید.
بانک ملی ایران ایستاده بر قله اعتماد و اعتبار
بانک ملی ایران در آستانه ورود به دوران جدید بانکداری دیجیتالی است، دورانی که در آن با بهره گیری از فرصت ها و توان حداکثری، می توان زنجیره خلق ارزش در نظام بانکداری و اقتصادی کشور را تکمیل کرد.
سامانه جامع هوشمند گمرکی به پروژه ملی تبدیل می شود
مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: نامگذاری سال جاری به عنوان حمایت از کالا ایرانی، همانند نامگذاری سال های اخیر که همواره اقتصاد محور آن بوده، نشان دهنده این واقعیت است که همچنان رفع مشکلات اقتصادی کشور در چهارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید اولویت اصلی دستگاه اجرایی باشد.

بيشتر

فیلم

بيشتر